szczepionki

Wielka Brytania wstrzymuje szczepienia alergików – skutki uboczne szczepionki na COVID-19.

Wielka Brytania wstrzymuje szczepienia osób z alergią – skutki uboczne szczepionki na COVID-19.

W Wielkiej Brytanii rozpoczęła się ogólnokrajowa akcja szczepień przeciwko Covid-19. U dwóch Brytyjczyków – pracowników medycznych, którym podano szczepionkę – wystąpiły reakcje alergiczne. W związku z zaistniałą sytuacją Agencja Regulacyjna Leków i Produktów Opieki Zdrowotnej (MHRA) natychmiast wydała ostrzeżenie, by nie podawać preparatu osobom, które mają tendencję do tego typu reakcji. Do tej pory nie stwierdzono, jaki składnik szczepionki tak mocno uczulił Brytyjczyków.

Prof. Stephen Powis, dyrektor medyczny NHS England, wydał komunikat: „MHRA ostrzega, że osoby wykazujące silne reakcje alergiczne, nie otrzymają szczepionki na COVID-19 po zaobserwowanych wczoraj u dwóch osób analogicznych reakcjach”.

Czy w przypadku alergików w Polsce rząd zachowa się podobnie?

https://www.medonet.pl/koronawirus-pytania-i-odpowiedzi/leczenie-koronawirusa,wielka-brytania-wstrzymuje-szczepienia-przeciwko-koronawirusowi-osob-ze-sklonnoscia-do-silnych-reakcji-alergicznych,artykul,19327261.html?utm_source=l.facebook.com_viasg_medonet&utm_medium=referal&utm_campaign=leo_automatic&srcc=ucs

 

Related Articles

Skomentuj

Back to top button