aktualnościcenzuracovid-19

Twitter zablokował polskiego lekarza za krytykę LOCKDOWNU.

Dr Paweł Basiukiewicz, lekarz wielokrotnie krytycznie wypowiadający się na temat wprowadzanych w Polsce obostrzeń sanitarnych, został zawieszony na Twitterze. Zdaniem administracji serwisu, jego konto naruszyło regulamin.

Publicysta i dziennikarz Rafał Warzecha udostępnił dzisiaj informację o tym, że lekarz został zawieszony na Twitterze. Udostępnił także przedstawione uzasadnienie. W jego opinii jest ono „kompletnie absurdalne”. Dr. Basiukiewiczowi zarzucono, że naruszył zasady Twittera, „dotyczące nadużyć i nękania”.

Dr Paweł Basiukiewicz wielokrotnie zamieszczał na Twitterze krytyczne wpisy dotyczące strategii walki z COVID-19 lub działań podejmowanych przez poszczególne rządy. Jego zdaniem lockdowny nie przynoszą rezultatów. Przekonuje także, że nie jest dostatecznie udowodniona skuteczność maseczek.

– W ubiegłym roku, kiedy mieliśmy ścisły lockdown, straty ekonomiczne wyliczono na co najmniej miliard złotych dziennie. Oprócz kwestii gospodarczych mamy sprawy społeczne. Po trzecie, czego szczególnie nie rozumiem, mamy do czynienia z okrucieństwem i nieumiejętnością przyznania się do błędu ze strony rządzących. Chodzi mi o zamykanie szkół i trzymanie dzieci w jakiejś dyssocjalnej bańce. Do tego dochodzi zamykanie placów zabaw i boisk. To jest kompletnie bez sensu – powiedział w jednym z wywiadów.

Kolejne problemy doktora

Po tym, jak podpisał się pod listem otwartym do Premiera i Prezydenta RP, został wezwany przez Naczelną Izbę Lekarską do złożenia wyjaśnień. Wraz z pozostałymi sygnatariuszami apelował w nim „aby szczepienia planowane w Polsce miały wyłącznie charakter dobrowolny, z wykluczeniem jakichkolwiek form przymusu i aby informacja o możliwych powikłaniach czy niebezpieczeństwach związanych ze szczepieniami została podana opinii publicznej oraz aby na temat szczepień i ich korzyści i zagrożeń zorganizowano rzetelną debatę publiczną”.

ŹRÓDŁO: https://medianarodowe.com/2021/05/27/znany-polski-lekarz-zawieszony-na-twitterze-krytykowal-lockdown/

Related Articles

One Comment

  1. Twitter, potomek Hitlera, metody faszystowskie, nie korzystam, nie przystaję do tego g…a współpracującego z mordercami, czyli m.in. Gaetsem, Faucim, Kaczyńskim, Niedzielskim, Morawickim… itd.
    Doktorze P. Basiukiewicz cenię Pana za mówienie prawdy i za „nie” wobec faszystowskich rządowych ograniczeń wolności Polaków.

Skomentuj

Back to top button
%d bloggers like this: