aktualnościleczenie

Prof. Piotr Kuna: „Tlen, to jest najlepsze lekarstwo, jakie mamy na covid.”

Prof. Piotr Kuna: „Tlen, to jest najlepsze lekarstwo, jakie mamy na covid.”

(wybrane fragmenty wypowiedzi prof. Kuny dla POLSAT NEWS)

„W medycynie opieramy się na dowodach naukowych. Są stosowne publikacje naukowe, które to publikują. To nie są informacje, które są zawarte w popularnej prasie, czy dziennikach telewizyjnych, tylko rzetelne opracowania naukowe na odpowiednich grupach chorych porównujących różne choroby. Rzeczywiście w Covid – 19 jest jedna szczególna cecha – to są zmiany naczyniowe, które doprowadzają do pogorszenia niewydolności oddechowej. Powołałem się na dane, opublikowane dla każdego, dostępne na stronach Państwowego Zakładu Higieny – polskiego państwowego instytutu naukowego i wierzę, że te dane są prawdziwe. I porównując te dane z covidem  – NADAL W SEZONIE GRYPOWYM BYŁO WIĘCEJ ZGONÓW NIŻ Z POWODU COVIDU, a sezon covidu trwa dłużej niż sezon grypy. Więc dysponując danymi naukowymi – jestem krytykowany. „

„Ruch i świeże powietrze jest czymś, czego nie da się zastąpić żadnym lekiem. Miałem wczoraj spotkanie z kolegami z Londynu z Saint Thomas Hospital, ogromnym ośrodkiem leczącym chorych na przewlekłe choroby układu oddechowego, to są tysiące pacjentów, z tymże tam jest rzeczywiście znakomita opieka medyczna, łącznie z opieką domową i zapytałem ile mieli ciężkich przypadków covid? Żadnego. Znaczy mieli pacjentów z ciężkimi zapaleniami płuc, z niewydolnością oddechową, wymagających respiratora, tak mieli. Zapytałem, w takim razie – jak nie było covidu to dlaczego? Inne wirusy, ponieważ badają wszystkie wirusy. Mogę podać, nazwisko, profesora, wszystko. Uważam, że Anglicy też mówią prawdę, więc to jest pokazane,  jak dobra opieka medyczna w chorobach przewlekłych może zapobiec ciężkim powikłaniom zakażenia wirusem Sars-Cov 2. To są wszystko dane do sprawdzenia.”

„Musimy spojrzeć na ten problem znacznie szerzej i nie szukać winy tylko w wirusie, tylko spojrzeć na własny organizm, ponieważ o tym, jak my odpowiemy na zakażenie wirusem covid przede wszystkim zadecyduje nasz własny organizm.”

Related Articles

2 Comments

 1. Czy tlen zabija ?
  Czy respirator zabija ?
  Czy kłamstwo zabija….? Jak teraz po tak olbrzymiej zmowie kłamstw i milczenia mamy zaufać lekarzom ? Jak możemy zaufać lekom jak wiemy, że są tak modyfikowane aby leczyć i zarażać ?!
  Do czego sprowadzono medycynę i farmakologię do interesu , geszeftu ?! Kto za to odfpowiada ?! Jakim trzeba być zwyrodnialcem aby patrzeć spokojnie na śmierć celowo zakażonych ludzi, dzieci szczepionkami MENGELE ?!

 2. Czy tlen zabija ?
  Czy respirator zabija ?
  Czy kłamstwo zabija….? Jak teraz po tak olbrzymiej zmowie kłamstw i milczenia mamy zaufać lekarzom ? Jak możemy zaufać lekom jak wiemy, że są tak modyfikowane aby leczyć i zarażać ?!
  Do czego sprowadzono medycynę i farmakologię do interesu , geszeftu ?! Kto za to odfpowiada ?! Jakim trzeba być zwyrodnialcem aby patrzeć spokojnie na śmierć celowo zakażonych ludzi, dzieci szczepionkami MENGELE ?! To jedyny tekst.

Skomentuj

Back to top button
%d bloggers like this: