aktualności

Prof. Flisiak o covidzie: „- To nie jest choroba WYSOCE ZAKAŹNA. To jest choroba PRZECIĘTNIE ZAKAŹNA.”

Prof. dr hab. nauk. med. Robert Flisiak:

” – To się powtarza u Państwa (w TV) – „choroba wysoce zakaźna” – Proszę Państwa – TO NIE JEST CHOROBA WYSOCE ZAKAŹNA. To jest choroba przeciętnie zakaźna. Chorobą wysoce zakaźną jest ebola. Cieszmy się, że jej nie mieliśmy”.

” – Covid-19 nie jest chorobą wysoce zakaźną. Ja momentami słuchając tych panicznych, momentami histerycznych wypowiedzi w TV, odnoszę wrażenie, że wy dopiero usłyszeliście o covidzie. Wy jesteście na tym etapie takiej paniki, na jakiej my byliśmy w lutym, na początku marca, gdy pojawiły się te pierwsze przypadki.”

„- Wiem, że zaraz będzie hejt. Jesteście potężną grupą, która wywiera straszną siłę, ma straszną siłę wywierającą na kolejnych ministrów. Ale zastanówcie się – pacjenci, powinniście zdawać sobie sprawę jak traktują wasze podejście do tej sytuacji – niszczycie sobie przyszłość! Jeżeli tak preferujecie pańswto telemedycynę, to ona was zniszczy. Jeżeli dalej będziecie się przy tym upierać, to w pewnym momencie okaże się, że do obsługi takiej epidemii, na poziomie podstawowej opieki – wystarczy call center.”

Related Articles

Skomentuj

Back to top button