aktualnościpetycje

Pismo do M. Morawieckiego ws. ujawnienia treści umowy o zasobach własnych EU i ich skutkach dla społeczeństwa.

Szanowne Panie, Szanowni Państwo,

W związku z pojawiającymi się coraz liczniej pytaniami od ludzi o treść bardzo groźnej dla nas wszystkich umowy o zasobach własnych EU, o skutkach wręcz niszczących dla społeczeństwa,  uprzejmie przesyłam do wykorzystania pismo, obejmujące zapytanie, skierowane do Prezesa Rady Ministrów, dlaczego treść umowy o zasobach własnych EU – rodząca ogromne obciążenia fiskalne dla obywateli – została przed tymi obywatelami ukryta.

Pismo to należy w trybie pilnym nadać/dostarczyć  do kancelarii Prezesa Rady Ministrów – za potwierdzeniem odbioru.

Z wyrazami uszanowania – Ewa Rzeuska

 

………………………………………………………

 

DOWNLOAD do prezesa rady ministrow – zapytanie (1)

 

 

25.03.2021

Kancelaria Prezesa Rady Ministrów

Al. Ujazdowskie 1/3

00-583 Warszawa

Dotyczy: głosowania nad ratyfikacją umowy o zasobach własnych Unii Europejskiej.

Szanowny Panie Premierze, prosimy o niezwłoczną odpowiedź, jakie warunki prawne i finansowe dla Polski i przyszłych pokoleń Polaków spowoduje zaplanowana ratyfikacja w/w umowy o zasobach własnych Unii Europejskiej ? mając na uwadze w szczególności wspólny dług na zasadach odpowiedzialności solidarnej do roku 2057 i powiązanie wypłat pochodzących z EU z mechanizmem praworządności, co jest już faktem, albowiem nie zawetował Pan wejścia w życie tego mechanizmu – a miał Pan na to co najmniej dwie szanse.

Wobec powyższego, proszę wskazać Panie Premierze, z jakimi konsekwencjami politycznymi, gospodarczymi i finansowymi wiąże się ratyfikacja w/w umowy? Tym bardziej, że umowa ta została ukryta przed społeczeństwem i jest aktualnie niedostępna również na oficjalnej stronie Sejmu RP, a widocznym jest, że Pana rząd bardzo się spieszy z ratyfikacją tej umowy – i Panowie z całą pewnością znacie powód tego pośpiechu, Panie Premierze.

Pan Premier roztacza wizje własnego zwycięstwa w negocjacjach z EU przed społeczeństwem, jakie to rekordowe środki Pan wynegocjował od UE, ale ani słowem nie powiedział Pan Premier, iż w ramach Pana zwycięskich negocjacji z EU; Polska może nie otrzymać ani grosza z części pożyczkowej, ani też z części bezzwrotnej Funduszu Odbudowy, i tak samo nic nie otrzymać z budżetu UE na bieżący okres 2012-2027, a to w powiązaniu wszystkich wypłat, pochodzących od UE z mechanizmem praworządności, który to mechanizm, dzięki Pana bierności, jest już faktem.

Dlaczego, z jakiego powodu Panie Premierze, ukryto przed społeczeństwem treść umowy, którą polski Parlament planuje ratyfikować; dlaczego umowy tej nie ma w projektach na stronie sejmowej? Dlaczego pan Premier nie informuje społeczeństwa o bardzo negatywnych konsekwencjach ratyfikacji tej umowy – chociażby w powiązaniu z mechanizmem praworządności?

Pytamy – dlaczego treść tak ważnej umowy – obciążającej nas, obywateli (umowy o zasobach własnych UE) jest ukryta i niedostępna w zakładkach na stronie rządu, i tak samo jest niedostępna na stronach sejmowych ?

Panu i członkom Pana rządu zapewne nic nie grozi z tytułu ratyfikacji tej umowy – rząd się zawsze wyżywi – a nam, zwykłym obywatelom?

Jeżeli Pan Premier nie jest w stanie udzielić nam odpowiedzi na pytania, zamieszczone w niniejszym piśmie, to bardzo prosimy o wskazanie organów/instytucji, do których możemy się zwrócić, aby taką informację otrzymać.

Z uwagi na ważność problemu i ogromne obciążenie fiskalne, jakie dla społeczeństwa niesie ratyfikacja przedmiotowej umowy, prosimy o niezwłoczną odpowiedź.

Podpisano:

Do wiadomości:

Related Articles

One Comment

  1. Witam. Pamiętam, że rok temu już było ustalone. Głosuję, że jestem przeciw SEJM, SENAT, którzy tak sprzedali nasz kraj. Mogę wierzyć w mądrość tylu posłów i senatorów aby odrzucili UE i powiedzieli UE – NIE!!!!!!!

Skomentuj

Back to top button
%d bloggers like this: