Maski

Prof. Łukasz Szumowski: „Maseczki nie pomagają i nie zabezpieczają przed zachorowaniem. WHO nie zaleca”.

Prof. dr hab. Ryszard Rutkowski: „-Epidemia jest wyolbrzymiona. Bawełniane maski nie chronią. To symbol zniewolenia”; „Zgadzam się z opinią amerykańską, że WHO nie jest organizacją czysto medyczną, jest to organizacja, w większości polityczna, która ma swoje własne cele i powiązania”.

Prof. dr hab. Ryszard Rutkowski: „-Maseczka bawełniana nie może chronić. Proponuję eksperyment żebyście kupili paczkę papierosów i spróbowali wciągnąć dym do ust i potem ten dym wydmuchali prze maskę lub przyłbicę. Może wtedy zrozumiecie, jak zachowuje się powietrze podczas oddychania”.

Rzecznik Praw Obywatelskich w oficjalnym piśmie do Mateusza Morawieckiego wskazuje, ze obowiązek zakrywania ust i nosa nie znajduje oparcia w przepisach.

https://www.rpo.gov.pl/sites/default/files/Wystąpienie%20RPO%20do%20premiera%20ws.%20podstaw%20prawnych%20zakrywania%20ust%20i%20nosa%2C%2013.10.2020.pdf

Dr Martyka o maseczkach i rękawiczkach.

Rzecznik Praw Obywatelskich podważa rządowy nakaz. Na stronie internetowej RPO pojawił się materiał wskazujący, że maseczkowy reżim jest… nielegalny. Czytaj więcej:

RPO: nakaz zakrywania ust i nosa jest nielegalny

Nakaz zakrywania twarzy jest nielegalny? RPO doszedł do kilku wniosków

– przepisy zobowiązujące do noszenia maseczek są wadliwe, tj. wydane bez właściwej podstawy w ustawie
– sądy mogą odmawiać karania za bark maseczki, mimo że zasada ich noszenia jest słuszna
– klienci w sklepach i sprzedawcy mogą się spierać o to, czy maseczka jest konieczna

Czytaj więcej:

RPO wskazuje, że nakaz zakrywania ust i nosa jest nielegalny. To bardzo przykry fakt, bo można go było ustanowić prawidłowo

Back to top button