Książki

Polecane książki o pandemii:

1. “Fałszywa pandemia. Krytyka naukowców i lekarzy”

„Łatwiej jest oszukać ludzi, niż przekonać ich, że zostali oszukani” – Mark Twain. Nasze dane sugerują, że COVID-19 odznacza się śmiertelnością, która mieści się w granicach sezonowej grypy. Prof. dr med. John Ioannidis, epidemiolog i biostatystyk, jeden z najczęściej cytowanych naukowców świata: … wirus wpływa w znacznie wyolbrzymiony sposób na nasze życie. To jest zupełnie nieproporcjonalne do rzeczywistego zagrożenia, które pochodzi od koronawirusa. Astronomiczne, gospodarcze szkody, które teraz powstają, nie są adekwatne do zagrożenia tym wirusem. Jestem przekonany, że umieralność z powodu koronawirusa nie będzie widoczna w umieralności rocznej nawet w postaci piku (wzrost zgonów odbiegający od średniej).

…każdy, kto umarł na tzw. koronawirusa, miał choroby współistniejące.

…koronawirus tylko na zasadzie wyjątku jest śmiertelny, a w większości wypadków jest w znacznej mierze nieszkodliwą infekcją wirusową.

2. „FAŁSZYWA PANDEMIA. CZĘŚĆ II: PCR”

Prof. dr med. Klaus Püschel, ekspert w dziedzinie medycyny sądowej, dyrektor Instytutu Medycyny Sądowej kliniki uniwersyteckiej w Hamburgu : Na pytanie, czy widzi jakieś różnice w ciałach zmarłych, w których stwierdzono obecność koronawirusa w porównaniu do innych chorób zakaźnych, odpowiada: Nie. Obraz jest podobny do innych infekcji wirusowych dróg oddechowych i płuc. Myślę, że z czasem ustalimy coś specyficznie związanego z COVID-19, ale zasadniczo przebieg i obraz organów wewnętrznych jest taki sam.

Nie ma epidemii ani pandemii koronawirusa. Ani w Polsce, ani w żadnym innym kraju. Chociaż niektóre rejony świata mają większe problemy niż inne, nie wynika to jednak z większej śmiertelności koronawirusa jako takiego, ale z dodatkowych czynników, „podłoża”, na które natrafia wirus, jak np. duża ilość zakażeń szpitalnych, zły stan służby zdrowia, panika, struktura wiekowa społeczeństwa, stan zdrowia populacji itp. Myślę, że stanie się to jasne po lekturze tej książki. Zdaję sobie sprawę, że teza o braku pandemii może brzmieć dla niektórych zupełnie niewiarygodnie i rodzić dysonans poznawczy, ale każdy z Czytelników powinien zadać sobie pytanie, czy wierzy niezależnym i odważnym naukowcom, pomiędzy którymi są również światowej klasy specjaliści, i przedstawianym przez nich danym naukowym, czy rządowi, politykom i ich anonimowym „ekspertom”.
Ze Wstępu dr. Mariusza Błochowiaka

3. “Psychoza strachu. Zaplanowana Epidemia”

Książka stworzona dla tych,którzy chcą wiedzieć. Skąd się wziął wirus? Czy pandemia to element walki o władzę? Kto zyska a kto straci na skutkach pandemii? W co wierzyć? Okładka:miękka Liczba stron:87

4. “Zapis zarazy” Wojciech Sumliński

Są wydarzenia, które zmieniają wszystko i po których nic już nie jest takie, jak było przedtem – o takim właśnie wydarzeniu opowiada ta historia. W jednej chwili ludzkość stanęła na krawędzi katastrofy, w obliczu tajemniczej epidemii, która zniszczyła teraźniejszość, zmieniła wyobrażenie o przeszłości, wywołała lęk i pytania o przyszłość: czy pandemia to przypadek – nie przypadek, czy wirus zmieniono w broń, co w tej historii jest prawdą, a co oszustwem, kto na tym zyskał i co nas czeka?

Historia, którą opowiadają dziennikarz śledczy Wojciech Sumliński i major ABW Tomasz Budzyński, to nie tylko unikalny dziennik zarazy i opowieść o naturze zła ujawniającego się w sytuacjach ekstremalnych, ale przede wszystkim przedstawienie odpowiedzi na pytania, które dotąd pozostawały bez odpowiedzi. W swoim śledztwie, prowadzonym w myśl sentencji hokeisty wszechczasów, Wayna Gretzkyego „/podążaj tam, dokąd zmierza krążek, a nie tam, gdzie, jest/” autorzy odsłaniają opatrzone klauzulą tajności materiały i nieznane opinii publicznej fakty ujawniające prawdę o świecie, w którym nic nie jest tym, czym się wydaje, zmuszające do spojrzenia w nowym świetle na tajemnicę globalnego dramatu i gigantycznego kłamstwa uznawanego za zbyt prawdziwe, by o nim opowiadać.
Aż do tego momentu…

5. “Koronawirus. Fałszywy alarm?”

Jesienią 2020 roku grozi nam powrót totalitarnych i antykonstytucyjnych obostrzeń zastosowanych w Polsce i Niemczech ostatniej wiosny. Służy temu zastraszanie społeczeństwa rzekomym wzrostem liczby zachorowań. Według stanu na koniec sierpnia zachorowań na chorobę COVID-9 nie przybywa. Po pierwsze zakażenia nie są zachorowaniami (nie istnieją choroby bezobjawowe). Po drugie nie wiemy, ile zakażeń jest, bo nie są robione uczciwe badania przesiewowe na reprezentatywnych próbach. Po trzecie testów pozytywnych (prawdziwie lub fałszywie) jest obecnie nieco więcej, bo więcej się wykonuje testów. Liczba testów pozytywnych w stosunku do ogółu testów nie rośnie.

Przypomnijmy, że stan epidemii wprowadzony 20 marca jest faktycznie stanem nadzwyczajnym, lecz nie został on wskazany w Konstytucji RP, która wymienia trzy stany nadzwyczajne. Wszelkie wynikające z niego obostrzenia można zatem uznać za nielegalne. Mają one prawdopodobnie służyć celom na szczeblu globalnym: redukcji populacji, eliminacji gotówki, wyszczepieniu cały populacji, i wreszcie wygaszaniu gospodarek, które doprowadzi do nędzy miliony ludzi. Niniejsza książka, chociaż relacjonuje stan faktyczny zaledwie w jednym państwie i tylko w okresie do końca wiosny 2020 roku, dostarcza ogromnej porcji naukowych i zdroworozsądkowych argumentów przeciwko nieproporcjonalnej reakcji na stosunkowo niegroźną infekcję wirusową. Pokojowy opór rosnących rzesz świadomych Polaków opiera się na szerzeniu rzetelnej wiedzy. Rządzący i liderzy opinii, zwłaszcza zaś liderzy lokalni i środowiskowi, nie wszyscy są skorumpowani lub zastraszeni. Wielu po prostu uległo sterowanej panice.

Książka Koronawirus – fałszywy alarm? Liczby, konkrety, konteksty, pochodzi z wydawnictwa Prohibita. Autorami książki są Karina dr Reiss, Sucharit dr Bhakdi. Należy do gatunków: nauki przyrodnicze, biologia, medycyna, poradniki. Książka Koronawirus – fałszywy alarm liczy 176 stron. Jej wymiary to 145×205.

6. „FAŁSZYWA PANDEMIA. CZĘŚĆ III: MASKI”

Maseczki ani nie chronią przed zakażeniem się wirusem grypy czy koronawirusem, ani nie redukują ryzyka zakażenia się tymi wirusami układu oddechowego. Nie ma też znaczenia, czy używamy maseczek własnej roboty, czyli tzw. materiałowych (społecznościowych), chirurgicznych czy typu N95. Nie ma między nimi żadnej różnicy w kwestii ochrony czy redukcji ryzyka zakażenia się wspomnianymi wirusami. Takie są jednoznaczne wnioski ze wszystkich randomizowanych kontrolowanych badań klinicznych, które uznawane są w medycynie za najbardziej wiarygodne, za „złoty standard” badań klinicznych:

[…] jeśli uwzględniasz odpowiednie randomizowane kontrolowane badania ze zweryfikowanymi wynikami, to wszystkie jednoznacznie stwierdzają […], że nie ma statystycznych dowodów korzyści pod względem redukcji ryzyka zarażenia wirusową chorobą górnych dróg oddechowych. One wszystkie mówią to samo. Nie musisz sięgać po jakieś jedno nadzwyczajne badanie, które jest wyjątkowo dobre i mówi to, co inne przemilczają.

„[…] Chociaż badania mechanistyczne potwierdzają potencjalny wpływ higieny rąk czy noszenia masek, to jednak dowody pochodzące z czternastu randomizowanych kontrolowanych badań tych środków (higiena rąk oraz noszenie masek) nie potwierdziły istotnego wpływu na transmisję laboratoryjnie potwierdzonej grypy. Podobnie znaleźliśmy ograniczone dowody skuteczności wzmożonej higieny rąk oraz sprzątania otoczenia”. Zatem tutaj mamy najnowsze randomizowane kontrolowane badanie, z którego wynika, że nie ma znaczenia, czy odkażamy powierzchnie i myjemy ręce i że maski nie chronią. Zasadniczo to badanie potwierdza to, co głosi nauka. Taki jest aktualny stan badań (prof. Denis Rancourt).

 

7. „COVID-1984. NAJWIĘKSZY POLSKI NIELEGALNY EKSPERYMENT MEDYCZNY „

W tytule książki pojawia się wyraz „nielegalny” opisujący eksperyment medyczny do którego zostaliśmy wszyscy „zaproszeni”. Analiza prawna nie zostawia złudzeń: rząd wziął na siebie bezprawne prowadzenie IV fazy badań klinicznych preparatów jak na razie trzech koncernów. Za podobne bezprawie niemieccy lekarze sprzed kilkudziesięciu lat odpowiadali w Norymberdze. Lista przepisów naruszonych podczas Narodowego Programu Szczepień przeciwko COVID-19 jest naprawdę długa i przyjdzie dzień, że osoby za to odpowiedzialne staną przed sądem.

Polski system szczepień od zawsze wołał o pomstę do Nieba. Lista skandali, których ofiarami były polskie dzieci, jest długa. Przypominamy kilka najbardziej wyrazistych tłumacząc, skąd tak niski poziom zaufania do polskich urzędników medycznych, dlaczego polscy rodzice nie chcą szczepić swoich dzieci, a teraz nie ufają tym rządowi który przekonuje ustami Cezarego Pazury, że to wszystko jest wyłącznie dla naszego dobra. Przyglądamy się bliżej trzem szczepionkom będącym obecnie (na początku lutego 2021 roku) w użytku. Rozpatrujemy ich potencjalne ryzyka i hipotetyczne korzyści. Ujawniamy substancje GMO i alkohol w składzie szczepionki, do której produkcji użyto komórek z abortowanego dziecka. Pokazujemy wprost, na liczbach: skuteczność szczepionek jest niewiele większa niż placebo!

8. „PLANDEMIA COVID-19. JAK ŚWIADOMIE POKONAĆ TEN KRYZYS W SWOIM ŻYCIU „

Żyjemy w czasach pandemii. Codziennie odbieramy setki informacji o czyhającym zagrożeniu. Walczymy nie tylko o swoje zdrowie czy bliskich, ale też o miejsca pracy, dochody, poczucie bezpieczeństwa. Stajemy się nerwowi, sfrustrowani, odczuwamy ból fizyczny i umysłowy. Powszechny stan pandemii wpływa na nasze zdrowie psychiczne, nie wiemy jak zadbać o odporność w czasie pandemii. Jednak czy wszystkie nasze obawy są uzasadnione? Autor zebrał najnowsze badania, statystyki i fakty po to, abyś wreszcie przestał się bać.

Poznaj odpowiedzi na najważniejsze pytania związane z plandemią

W książce Autor rzetelnie przedstawił obecną sytuację na świecie związaną z pandemią i podjął próbę odpowiedzi na pytania:

– Czym jest koronawirus i jak się rozprzestrzenia?

– Jak bardzo niebezpieczny jest COVID-19?

– Czym jest pandemia?

– Jak możesz się zarazić koronawirusem?

– Jak zadbać o swoją odporność w czasie pandemii?

– Czy maseczki chronią nas przed zakażeniem?

– Jak znosić izolację spowodowaną koronawirusem?

– Czy szczepionka na koronawirusa jest odpowiedzą na pandemię?

– Czy są leki na koronawirusa?

– I najważniejsze pytanie: jak nie dać się pandemii?

 

9. „Pandemia kłamstw”

Pandemia kłamstw. Szokująca prawda o skorumpowanym świecie nauki i epidemiach, których mogliśmy uniknąć” to książka ryzykowna, wskazujące palcem na wielkie medyczne przekręty, które zdarzają się wokół nas – według autorki pandemia koronawirusa COVID-19 jest jednym z nich.

Świat badań naukowych jest nie tylko skorumpowany, ale również zarządzany w taki sposób, by ludzie uzyskiwali jedynie określone informacje. Istnieją osoby, które dotarły do materiałów mogących otworzyć oczy całej ludzkości – jak naprawdę wygląda świat nauki i czy epidemii COVID-19 mogliśmy uniknąć?

Judy Mikovits i Kent Heckenlively w swojej kontrowersyjnej książce “Pandemia kłamstw” starają się ukazać prawdziwy świat nauki, pełen skomplikowanej sieci wzajemnych zależności, skorumpowania i kłamstw. Oszustwa te narażają życie każdego z nas – nie każda tabletka czy szczepionka powinna być udostępniona dla ludzi. Wiele pozornie innowacyjnych leków jest testowanych w skorumpowanych laboratoriach, które z góry ustalają wynik testów. Co ważne – badania nad wirusami dziwnym trafem wiążą się ze zwiększoną zachorowalnością na choroby cywilizacyjne – czy to nie powinno dziwić? Czy w takiej sytuacji powinniśmy ufać wiadomościom o pandemii COVID-19? Wielcy gracze świata nauki, a także koncerny farmaceutyczne robią wszystko… byśmy nie byli zdrowi i napędzali popyt na leki oraz szczepionki.

Biochemiczka Judy Mikovits została aresztowana przez władze USA za ujawnienie prawdy o wielkich przekrętach medycznych. Film bazujący na książce był najczęściej blokowanym wideo podczas trwania pandemii COVID -19. Czy więc faktycznie mamy się czego obawiać?

 

10. „Operacja pandemia”

Życie zostało przewrócone do góry nogami. Nieustannie słyszysz z mediów o tym, co możesz robić, a czego nie. „Operacja Pandemia. Globalna psychoza i nowy totalitaryzm” to książka, która pomoże otworzyć Ci oczy i zrozumieć, dlaczego nasza aktualna sytuacja wygląda tak, a nie inaczej.

Zacznijmy więc od początku. 11 marca 2020 roku świat stanął w obliczu globalnej pandemii koronawirusa Covid-19. Mieszkańcy wszystkich krajów dotkniętych wirusem zetknęli się z zupełnie nową, nieznaną dotąd rzeczywistością. Wszystko przez to, że jest to nowa odmiana wirusa, która może dotknąć każdego, a jej leczenie nie jest jeszcze do końca znane. Świat zadrżał w przerażeniu patrząc na statystyki i obawiając się najgorszego.

W ciągu kilku miesięcy wprowadzono restrykcje mające na celu ochronić obywateli. Zamknięto szkoły, uczelnie, restauracje, kina, teatry, zakazano wychodzenia z domu, a w wyjątkowych przypadkach można było zrobić to tylko i wyłącznie w maseczce. „Operacja pandemia” to reportaż, który opisuje nie tyle życie po pojawieniu się wirusa, ale skupia się na strukturach rządzących, które doskonale wmanewrowały się w tę sytuację.

Nie jest to książka skupiająca się na chorobie i jej leczeniu, a raczej o programowaniu ludzkiej świadomości na strach i uległość. Autor opisuje tę trwającą od jakiegoś czasu wojnę psychologiczną między ludźmi – wojnę wywołaną pod pretekstem walki o zdrowie i bezpieczeństwo. Tłumaczy, jak odbiorcy mediów zostali wmanipulowani w okrojone informacje, które sterują ich emocjami, by czuli się nieustannie zastraszeni i nękani. Jednocześnie widzą oni w organach rządzących jedyne wsparcie i ratunek.

Marek Zamorski pisze w sposób prowokujący, zadaje niewygodne pytania, ale właśnie przez to zmusza do myślenia. Podczas lektury z pewnością nie raz zastanowisz się, kto tu tak naprawdę jest dobry, a kto zły. Autor po kolei analizuje zbiorową psychozę, w jaką popadło społeczeństwo, a także pokazuje, kto najwięcej na tym zyskuje. Czy to możliwe, że ludzie znów dali się nabrać na starą metodę „dziel i rządź”?

Niewygodne i nielogiczne restrykcje sprawiają, że wiele osób z dnia na dzień zmienia swoje przyzwyczajenia i jest posłuszna. Druga strona zauważa podstęp, lecz zamiast walczyć z systemem, walczy z ludźmi, którzy w system wierzą. Dokąd zaprowadzi nas takie myślenie i jakie będą kolejne kroki?

11. „Wielki reset”

„Wielki reset” to książka będąca kompilacją kilkudziesięciu tekstów źródłowych, za wybór których odpowiadają Marek A. Zamorski, Krzysztof Komenda i Renata Przekora.

Czym jest tytułowy „Wielki Reset”? Jest to określenie, które w ostatnim czasie często zasłyszeć można z ust rozmaitych liderów politycznych, prezesów wielkich korporacji czy fundacji i organizacji pozarządowych. W rozumieniu autorów opracowania oznacza ono nowy ład światowy, który obejmie wszelkie dziedziny życia społecznego, gospodarczego i politycznego, w sposób diametralny odmieniając nasze życie. Choć na pierwszy rzut oka mogą one wydawać się pozytywne, według Zamorskiego, Komendy i Przekory, stoją za nimi zgoła odmienne motywy. „Wielki Reset” to książka mająca na celu zdemaskowanie ukrytego planu, towarzyszącego nadchodzącym zmianom. Pretekstem do wprowadzenia ich w życie ma być panująca obecnie pandemia koronawirusa COVID-19, jednak fundamenty nowego ładu położone zostały już wraz z końcem Zimnej Wojny. .

Według autorów istnieje pięć najważniejszych mitów, z którymi należy się rozprawić, by móc w pełni zrozumieć sytuację, w której obecnie znalazł się świat. Pierwszy z nich to mit demokracji, która mylnie przedstawiana jest jako system umożliwiający swobodny wybór i kontrolę rządzących. Drugi z nich to mit o wolności i bezstronności mediów. Kolejny dotyczy wolnego rynku i rzekomych szans, jakie stwarza on dla każdego zdolnego i pracowitego człowieka. Czwarty z nich to przekonanie o pozornej obiektywności nauki, natomiast piąty dotyczy suwerenności państw narodowych, które ponoć działają wyłącznie w interesie swoich obywateli. „Wielki Reset” jest pozycją, która ma pomóc w obaleniu wymienionych wyżej mitów, których głównym celem jest kontrola nad ludzkim zachowaniem oraz utrzymywanie społeczeństwa w bierności.

Choć często perspektywy będące w wyraźnej opozycji wobec oficjalnych narracji, promowanych w mediach głównego nurtu, określa się mianem „teorii spiskowych” autorzy wyraźnie odcinają się od rozmaitych szalonych pomysłów, których w mediach alternatywnych niewątpliwie nie brakuje . Zamiast tego proponują samodzielną analizę zebranych przez nich materiałów źródłowych, natomiast wnioski z niej płynące, pozostawiają już samemu czytelnikowi.

 

„Zastosowanie terapii roślinnej w leczeniu koronawirusa SARS-CoV-2, wyd. II”

Koronawirus SARS-CoV2 to nowy patogen, którego nieraz porównuje się do bakterii wywołującej boreliozę. Jest podobnie przebiegły i nie zawsze od razu ujawnia skutki swojej aktywności. Może wydawać się „bezobjawowy”, ale czynić szkody w organizmie. I to nie tylko w układzie oddechowym, ale wszędzie tam gdzie komórki posiadają receptory ACE2. Dzięki nim może łatwiej przedostawać się do ich wnętrza. Sprawę komplikuje fakt, że komórki z tymi receptorami są niemal w całym organizmie, stąd informacje o zaatakowanym sercu, nerkach, wątrobie, jelitach czy układzie nerwowym itd. To opracowanie jest o tyle wartościowe, że nie zajmuje się całą otoczką związaną z polityką, WHO, Billem Gates’em, jakością przeprowadzanych testów czy zasadnością noszenia maseczek. Jest wartościowym kompendium, które powstało na bazie aktualnych obserwacji lekarzy, analiz naukowych (blisko 140 źródeł wymienionych w bibliografii) oraz wieloletnich doświadczeń autora w stosowaniu roślin przeciwko różnym lekoopornym patogenom. Opisuje w szczegółach zachowania profilaktyczne, zastosowanie leków roślinnych w przypadku czynnej infekcji (dokładne protokoły razem z dawkowaniem) oraz postępowanie w razie wystąpienia zespołu pokoronawirusowego. Bezcenna wiedza dla każdego!

 

Back to top button