Dr P. Basiukiewicz: – “Widzę, że ok 20-30% tych chorych tak naprawdę choruje na covid.”

Ocenzurowany na FB  wywiad z dr Pawłem Basiukiewiczem – kardiologiem, specjalistą chorób wewnętrznych, kierownikiem oddziału covidowego:

wybrane fragmenty wywiadu:

„Obserwując chorych, widzę, że ok 20-30% tych chorych tak naprawdę choruje na covid czyli postać płucną przebiegającą z mniejszą lub bardziej zaawansowaną niewydolnością oddechową, a znakomita większość chorych w oddziale covid – chorych hospitalizowanych, chorych w najcięższym stanie – to są chorzy którzy mają inne problemy, inne dolegliwości, często poważne, natomiast przy okazji mają dodatni wynik na obecność RNA wirusa w wymazie z nosogardzieli. Nie można o nich powiedzieć, że zakażają i nie można powiedzieć, że mają covid.”

„Zapaść służby zdrowia jest związana z tym, że nadmiarowo próbujemy izolować chorych z dodatnim wynikiem testu PCR, co nie jest równoznaczne z zakażalnością, ani z chorobą Covid-19.”

fragment wywiadu:

POLSATNEWS: – Na jakim etapie epidemii pana zdaniem jesteśmy?

Dr Basiukiewicz: – My jesteśmy prawdopodobnie gdzieś w okolicach szczytu. Te dane nie do końca są wiarygodne z racji tego, że wiele osób przestało zgłaszać się do lekarzy rodzinnych w obawie przed skierowaniem na izolację lub kwarantannę . Ja mam bezpośrednie relacje od bliskich mi znajomych, którzy widzą, że pacjenci się nie zgłaszają lub wręcz desymulują objawy, boją się bo skierowanie na izolację lub kwarantannę takiej osoby wraz z całą rodziną potrafi zniszczyć życie rodzinne w kontekście ekonomicznym i gospodarczym.

POLSATNEWS: – Ale czy to jest dobre dla tych ludzi, dla ich zdrowia?

Dr Basiukiewicz: -Ja uważam że nie.

POLSATNEWS: – Czy oni powinni się zgłaszać, czy nie powinni? Powinni się testować, czy nie powinni się testować?

Dr Basiukiewicz: – Testowanie dla pacjentów nie jest korzystne zasadniczo ponieważ bardzo często sam wynik testu, czyli obecność RNA wirusa w wymazie z nosogardzieli – nie świadczy o tym czy pacjent choruje na covid, ani nie świadczy o tym, czy pacjent zakaża. Wprowadza natomiast bardzo dużo zamieszania w życie społeczne i w życie bezpośrednio rodziny dotkniętej wynikiem takiego testu.

POLSATNEWS: – A co z argumentami, że jeśli pan nie będzie robił testów to traci pan kontrolę nad przebiegiem epidemii, a po drugie, jeśli nie będzie pan testował ludzi zakażonych, to oni będą dalej roznosić wirusa.

Dr Basiukiewicz: – My nie mamy żadnej kontroli nad przebiegiem epidemii. Jedyna sytuacja, jaka wiąże się z tym, co zrobiliśmy jako państwo i społeczeństwo zmuszone przez prawo to rzeczywiście trochę wyhamowaliśmy, ale to jest na za natomiast to nie jest tak, że ta ilość zakażeń będzie mniejsza w jakimś dłuższym czasie i że ilość zgonów będzie mniejsza w dłuższym okresie czasu. Nie będzie mniejsza. Ilość zgonów będzie taka sama z powodu covid, natomiast rośnie ilość zgonów z powodu innych chorób ponieważ ci chorzy nie trafiają do szpitali, mają utrudniony dostęp do lekarza, do szpitali, a wręcz się nie zgłaszają.

Related articles

Dowody na związek między C-19, a narażeniem na prom. z komunikacji bezprzewodowej, w tym 5G.

WYWIAD Z RAFAŁEM GRĘŹLIKOWSKIM: https://pl1.tv/title/covid-19-zaslona-dymna/ Dowody na związek między chorobą covid-19 a narażeniem na promieniowanie o częstotliwości radiowej z komunikacji bezprzewodowej, w tym 5GJak wykasowano dowody naukowe na szkodliwość promieniowania elektromagnetycznego, w tym 5G:2. Międzynarodowy...

Członkowie Rady Medycznej i ich powiązania z koncernami farmaceutycznymi.

  https://www.facebook.com/watch/live/?ref=notif&v=3014037422150576&notif_id=1642498863518706&notif_t=live_video Reagujemy na bezprawne działania. Pod przykrywką walki z pandemią, działania rządu, wszystkich służb oraz decyzje pojedynczych osób doprowadziły do wielu krzywd i dramatów ludzkich. Bezprawne zamykanie działalności gospodarczych, nakładanie kwarantanny, blokowanie prawidłowego funkcjonowania instytucji, także państwowych, w...

Odszkodowania za NOP-y po szczepionkach.

Ustawa o odszkodowaniach za NOP nie przewiduje odszkodowania za zgon po szczepieniu. Odszkodowanie przysługuje tylko za działania niepożądane wymienione w ChPL. Czyli w przypadku udaru lub zawału 5 dni po Pfizerze - nie możemy liczyć na...

Posłowie nie chcą się szczepić, ale chcą obowiązku szczepień dla Polaków. Hipokryzja i draństwo.

Czy to nie hipokryzja?Poseł PIS, lekarz Czesław Hoc pomysłodawca projektu ustawy, która pozwala pracodawcy na zweryfikowanie, czy pracownik jest zaszczepiony przeciwko COVID-19 - dzisiaj zagłosował ZA odrzuceniem poprawki o obowiązkowym szczepieniu posłów i senatorów.Według...

Latest articles

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here