Dr P. Basiukiewicz: – “Widzę, że ok 20-30% tych chorych tak naprawdę choruje na covid.”

Ocenzurowany na FB  wywiad z dr Pawłem Basiukiewiczem – kardiologiem, specjalistą chorób wewnętrznych, kierownikiem oddziału covidowego:

wybrane fragmenty wywiadu:

„Obserwując chorych, widzę, że ok 20-30% tych chorych tak naprawdę choruje na covid czyli postać płucną przebiegającą z mniejszą lub bardziej zaawansowaną niewydolnością oddechową, a znakomita większość chorych w oddziale covid – chorych hospitalizowanych, chorych w najcięższym stanie – to są chorzy którzy mają inne problemy, inne dolegliwości, często poważne, natomiast przy okazji mają dodatni wynik na obecność RNA wirusa w wymazie z nosogardzieli. Nie można o nich powiedzieć, że zakażają i nie można powiedzieć, że mają covid.”

„Zapaść służby zdrowia jest związana z tym, że nadmiarowo próbujemy izolować chorych z dodatnim wynikiem testu PCR, co nie jest równoznaczne z zakażalnością, ani z chorobą Covid-19.”

fragment wywiadu:

POLSATNEWS: – Na jakim etapie epidemii pana zdaniem jesteśmy?

Dr Basiukiewicz: – My jesteśmy prawdopodobnie gdzieś w okolicach szczytu. Te dane nie do końca są wiarygodne z racji tego, że wiele osób przestało zgłaszać się do lekarzy rodzinnych w obawie przed skierowaniem na izolację lub kwarantannę . Ja mam bezpośrednie relacje od bliskich mi znajomych, którzy widzą, że pacjenci się nie zgłaszają lub wręcz desymulują objawy, boją się bo skierowanie na izolację lub kwarantannę takiej osoby wraz z całą rodziną potrafi zniszczyć życie rodzinne w kontekście ekonomicznym i gospodarczym.

POLSATNEWS: – Ale czy to jest dobre dla tych ludzi, dla ich zdrowia?

Dr Basiukiewicz: -Ja uważam że nie.

POLSATNEWS: – Czy oni powinni się zgłaszać, czy nie powinni? Powinni się testować, czy nie powinni się testować?

Dr Basiukiewicz: – Testowanie dla pacjentów nie jest korzystne zasadniczo ponieważ bardzo często sam wynik testu, czyli obecność RNA wirusa w wymazie z nosogardzieli – nie świadczy o tym czy pacjent choruje na covid, ani nie świadczy o tym, czy pacjent zakaża. Wprowadza natomiast bardzo dużo zamieszania w życie społeczne i w życie bezpośrednio rodziny dotkniętej wynikiem takiego testu.

POLSATNEWS: – A co z argumentami, że jeśli pan nie będzie robił testów to traci pan kontrolę nad przebiegiem epidemii, a po drugie, jeśli nie będzie pan testował ludzi zakażonych, to oni będą dalej roznosić wirusa.

Dr Basiukiewicz: – My nie mamy żadnej kontroli nad przebiegiem epidemii. Jedyna sytuacja, jaka wiąże się z tym, co zrobiliśmy jako państwo i społeczeństwo zmuszone przez prawo to rzeczywiście trochę wyhamowaliśmy, ale to jest na za natomiast to nie jest tak, że ta ilość zakażeń będzie mniejsza w jakimś dłuższym czasie i że ilość zgonów będzie mniejsza w dłuższym okresie czasu. Nie będzie mniejsza. Ilość zgonów będzie taka sama z powodu covid, natomiast rośnie ilość zgonów z powodu innych chorób ponieważ ci chorzy nie trafiają do szpitali, mają utrudniony dostęp do lekarza, do szpitali, a wręcz się nie zgłaszają.

Related articles

Magnetyzm szczepionkowy? Dlaczego niektórzy zaszczepieni przyciągają?

"Poniżej znajdziesz badanie, które zostało przeprowadzone na osobach, które właśnie zostały zaszczepione. Jak zobaczysz, to mikrobadanie potwierdzi obecność pola magnetycznego. Naukowcy przerwali eksperyment z powodu szoku, jakiego doświadczyły „świnki morskie” ...Ostrzeżenie: W wyniku tego eksperymentu...

FDA oficjalnie: po SZCZEPIONKACH Moderna i Pfizer dochodzi do zwiększonego ryzyka zapalenia mięśnia sercowego.

FDA (Amerykańska Agencja ds. Żywności i Leków) podała niedawno, że po szczypawkach Moderna i Pfizer dochodzi do sugerowanego zwiększonego ryzyka zapalenia mięśnia sercowego i zapalenia osierdzia (zapalenie tkanki otaczającej serce). Uwzględniono to w ulotce...

Szczepienia na COVID to eksperyment medyczny. Ekspertyza prawna.

Źródło:https://ordomedicus.org/szczepienia-na-covid-19-sa-eksperymentami-medycznymi-ekspertyza-prawna/?fbclid=IwAR1-sVweSD5roWs4ZlwNV6aQynnNaEia60oodHWaEd9kiTh6F7aH9ojtWcoSzczepienia na  COVID – 19 w ramach Narodowego Programu Szczepień są eksperymentami medycznymi (leczniczymi).Poniżej prezentujemy ekspertyzę przeprowadzoną przez mecenas Katarzynę Tarnawę – Gwóźdź z Kancelarii J & Z, Bielsko – Biała. Osoby które nie...

Holenderski polityk demaskuje Fundację Rockefellera i plan globalistów.

"W 2010 roku fundacja Rockefellera, jedna z najbardziej wpływowych organizacji pozarządowych na świecie, opracowała scenariusze przyszłości technologii i rozwoju międzynarodowego. W tym raporcie fundacja Rockefellera opisuje scenariusz kroku blokady. Opisuje to zbliżającą się globalną...

Amerykańscy senatorowie i lekarze o kłamstwach na temat pandemii.

O dezinformacji massmediów dot. plandemii. Warto się zapoznać.

Latest articles

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here