aktualnościkompromitacjakoncerny farmaceutyczne

AstraZeneca zleciła śledzenie pracowniczki koncernu.

Źródło: https://medianarodowe.com/2022/01/30/astrazeneca-zlecila-sledzenie-szefowej-solidarnosci-pod-samochodem-pracowniczki-koncernu-znaleziono-gps/?utm_source=dlvr.it&utm_medium=facebook

fragment:

„Emilia N. to pracowniczka koncernu farmaceutycznego AstraZeneca i była już przewodnicząca zakładowej „Solidarności”, z której inicjatywy związek powstał. Spółka kazała kobietę kontrolować, ale jej przedstawiciele twierdzą, że nic nie wiedzieli o metodach. Choć z zeznań wynika inaczej – nie trafili na ławę oskarżonych. Są tam natomiast detektywi z Poznania.
  • Korporacja farmaceutyczna, dwie kancelarie prawne i detektywi przeciwko Emilii N.
  • Pod jej samochodem zamontowano nadajnik GPS, fotografowano ją w czasie pracy i w czasie wolnym.
  • Informację o tym, że to pracodawca wynajął detektywów przekazała jej dopiero policja 3 miesiące po odnalezieniu GPS-a.

Kobieta żyła w strachu o własne życie

Odkrycie GPS-a zamontowanego pod samochodem służbowym Emilia N. niezwłocznie zgłosiła pracodawcy. Ten jednak nie poinformował jej, że wynajął detektywów. Poszkodowana przez 3 miesiące żyła w strachu o życie swoje i rodziny, ponieważ nie wiedziała, kto i dlaczego ją inwigilował.

Informację, że to pracodawca wynajął detektywów, przekazała jej dopiero policja, 3 miesiące po odnalezieniu GPS-a.

Zanim to nastąpiło, na komisariacie pojawiła się pełnomocniczka spółki AstraZeneca, która, powołując się na tajemnice spółki, prosiła policję, aby nie udostępniać poszkodowanej akt sprawy.

Po czterech latach sprawa znalazła swój finał w sądzie, ale na ławie oskarżonych nie zasiadł nikt z ramienia koncernu. AstraZeneca uważa sprawę za zakończoną.”

cały artykuł na www.medianarodowe.com

Related Articles

Skomentuj

Back to top button